Декатлон, један од највећих светских ланаца спортске опреме, отворио је своју четврту радњу у Србији у Big Fashion центру у Крагујевцу. Свечаном отварању присуствовао је градоначелник Крагујевца Никола Дашић са сарадницима, делегација Амбасаде Француске предвођена амбасадором Пјер Кошаром, директор Декатлона за Србију, Хрватску, Словенију, Мишел Каплер.

Крагујевац је трећи град у Србији, после Београда и Новог Сада, али једини град испод Саве и Дунава у којем је Декатлон, велики француски ланац спортске опреме отворио своју радњу, казао је градоначелник Крагујевца Никола Дашић. О важности догађаја говори нам и присуство амбасадора Француске који је данас у посети Крагујевцу, а то је потврда да је Крагујевац град који озбиљно ради и развија се, не само у индустријском смислу већ и у новим технологијама које су атрактивне за нове инвеститoре. У том смислу Декатлон, као једна од највећих светских компанија која се бави спортском опремом, је наравно, након истраживања тржишта, закључила да је Крагујевац место где желе своју  радњу, казао је градоначелник Дашић.

Крагујевац као центар Србије, универзитетски је и динамичан град са видљивим инвестицијама и одличним условима за живот. То су само неки од разлога због којих је Декатлон отворио продавницу, поред заједничке страсти наших народа према спорту, казао је  амбасадор Француске у Србији Пјер Кошар.

Мишел Каплер, директор Декатлона за Србију, Хрватску, Словенију је подсетио да је Декатлон отворен у више од 70 земаља света у 1800 продавница и да је Крагујевац, после Београда и Новог Сада, прилика за нашу компанију, јединствену и другачију од било које друге компаније спортске опреме.

Декатлон Крагујевац је место где је могуће купити опрему за више од 40 спортова. На више од 1400 квадрата продајног простора у понуди је  више од 35 хиљада производа различитих спортских брендова. Радно време продавнице у Big Fashion центру је сваког дана од 10 до 22 сата.