У циљу развијања емпатије школске деце према особама са менталним проблемима у ОШ  ''21. октобар'' одржана је креативна радионица са корисницима Завода за смештај одраслих лица ''Мале Пчелице''. Радионица је одржана у оквиру првог Фестивала менталног здравља у Крагујевцу, а у име Града присуствовала је проф. др Анђелка Стојковић, заменица председника Скупштине града.

Очување менталног здравља сваког човека почиње од најмлађег животног доба а емпатија коју ће развити је нешто што се чува до краја живота, изјавила је заменица председника Скупштине града Крагујевца, проф. др Анђелка Стојковић. Данашња манифестација је посвећена бољем менталном здрављу и прихватању вршњака који имају одређене сметње у расту и развоју, рекла је проф. др Стојковић и истакла важност оваквог вида дружења за стицање и развијање емпатије међу децом школског узраста.

Циљ манифестације „Стварамо заједно“ је да кориснике Завода изведемо у отворену средину. Овог пута смо се одлучили да то буде школа, дружење и заједничке активности наших корисника са ученицима. Корисници Завода са ученицима ове основне школе од различитих материјала израђују предмете и то је оквиру радне терапије, објаснила је др Данијела Настић Симовић, директорка Завода.

У светлу догађаја у протеклом периоду, оно што нам је најпотребније је развијање емпатије а ово што се данас дешава је нешто сасвим ново и интересантно за децу, рекла је директорка ОШ „21. октобар“, Данијела Ралетић и додала да је данашњом радионицом отпочело обележавање Дана школе.