У оквиру обележавања 18. октобра, Европског дана борбе против трговине људима, у  организацији Канцеларије за координацију активности у борби против трговине људима, у Нишу је одржан годишњи састанак локалних тимова. Састанак је одржан у циљу представљања резултата рада и спроведених активности на локалном и националном нивоу. У име града централној манифестацији присуствовале су др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, координаторка Локалног тима и Ивана Обрадовић Станић, начелница Одељења за људска и мањинска права, родну равноправност и превенцију трговине људима.  На територији Републике Србије регистровано је 17 локалних тимова а једна од тема састанка била је и повећање њиховог броја, односно конституисање тимова у јединицама локалних самоуправа.

Др Дамњановић је на састанку представила годишњи извештај рада Локалног тима са прегледом спроведених активности и мера и конкретним предлозима за будуће функционисање у циљу превазилажења постојећих изазова и његовог бољег функционисања. Она је подсетила да је локални тим за борбу против трговине људима у Крагујевцу конституисан пре десет година. Усвојени су сви важни документи укључујући буџет, израђени ЛАП и Оперативни план за борбу против трговине људима а спроведене су и годишње активности, казала је др Дамњановић. Она је истакла да Град Крагујевац има изузетну сарадњу са Министарсвом за људска и мањинска права и да су организоване бројне заједничке активности, међу којима и Светски дан борбе против трговине људима у циљу подизања свести јавности и оснаживања активности и мера за спречавање кршења људских права.

У оквиру обележавања Европског дана борбе против трговине људима у Крагујевцу су одржане информативне радионице  у основним школама ‘’Станислав Сремчевић’’ и ‘’Светозар Марковић’’. За студенте Факултета медицинских наука предавање је одржао др Милан Жарковић, професор са Криминалистичко -полицијске академије. На пункту у ТЦ Рода, волонтери Црвеног крста делили су грађанима информативни материјал.