На састанку одржаном у Крагујевцу по препоруци Републичког заштитника грађана, локални омбудсман града Крагујевца Јелена Миливојевић, чланица Градског већа за социјалну и здравствену заштиту, др Гордана Дамјановић са представницима установа социјалне заштите разговарали су на тему „Подстицај услуга и програма помоћи и подршке деци на породичном смештају у хранитељским породицама“.

Разматрани су начини за унапређење и побољшање програма подршке и помоћи деци у хранитељским породицама и утврђене смернице за препоруку које ће бити упућене надлежним институцијама и установама социјалне заштите у циљу оснаживања хранитељских породица и побољшања услова и положаја деце на програмима хранитељства.

С обзиром да се одлука о издвајању детета из породице примењује када су исцрпљени сви остали механизми подршке породици од стране Центра за социјални рад, посебно смо, овом приликом, обратили пажњу на улогу установа и служби социјалне заштите у подршци деци након издвајања, а то је пружање услуга, примена мера и обезбеђивање подршке породици, рекла је овим поводом локални омбудсман града Крагујевца Јелена Миливојевић.

Даље активности локалног омбудсмана града Крагујевца у сарадњи са локалном самоуправом биће усмерене и на подршку Регионалном центру за породични смештај и усвојење Крагујевац.