На територији Града, екипе Јавног комуналног предузећа Шумадија Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у петак, 20. октобра, обављају следеће радове:

- асфалтирање дела тротоара у улици Драгослава Срејовића (МЗ Лепеница)

- припрема за асфалтирање улица Владимира Мицића, Ударних бригада (МЗ Шумарице) и дела улице Танаска Рајића (МЗ Ердоглија)

- санација оштећених површина каменим агрегатом - пут за гробље (Ђурисело)

- ископ канала и израда пропуста у Ботуњској улици (МЗ Ботуње)

- санација ударних рупа шлемовањем у улици Десанкин венац (МЗ 21.октобар)

- обележавање хоризонталне сигнализације - пешачких прелаза и осталих ознака на коловозу у улицама Краља Милана IV (МЗ Вашариште), Горњомилановачка (МЗ Шумарице) и Десанкин венац (МЗ 21.октобар)

- поправка оштећене, уградња недостајуће вертикалне сигнализације и постављање привремене путоказне саобраћајне сигнализације на територији MЗ Шумарице, МЗ Вашариште, МЗ Аеродром и МЗ Лепеница

- ручно чишћење и прочишћавање пешачких стаза, тротоара и платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница, као и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање улица Десанкин венац (МЗ 21.октобар), Краља Милана IV (МЗ Вашариште) и Крагујевачког октобра (МЗ Вашариште)

- кошење зелених површина дуж уређеног дела водотока реке Лепенице (МЗ Лепеница)

- кошење зелених површина на територији МЗ Пивара и МЗ Илићево, као и на прилазима Граду у улицама Саве Ковачевића (МЗ 1.мај), Миодрага Влајића Шуке (МЗ 1.мај) и Браће Николић (МЗ Бубањ)

- орезивање дрвећа на територији МЗ Ердоглија

- замена светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Илићево и МЗ Виногради, као и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији Града