Полагањем венаца крај Споменика црвеноармејцима у Опорници одата је почаст руским војницима страдалим у ослобођењу Крагујевца 1944. године. Венац су у име града положили Ненад Станишић, члан Градског већа за финансије и проф. др Анђелка Стојковић, заменица председника СГ.

Поклањамо се страдалим војницима руске војске, црвеноармејцима који су били савезници српском народу у борби против фашизма у Другом светском рату и помогли нашем народу да се изборимо са највећом пошасти у то време, ратом, рекла је проф. др Стојковић. Она је поручила да је важно чувати културу сећања за млађе генерације. Важно је да младе генерације запамте. Свака жртва има историјски значај за Србију, Шумадију, Крагујевац и зато никада не смемо да заборавимо.

Крај споменика у Опорници, венце су положиле делегације СУБНОР-а и политичких партија СНС-а и СПС-а.