После 17 година изградња фискултурне сале Богословије Светог Јована Златоустог у Крагујевцу уз подршку града и Републике Србије а уз благослов Његовог преосвештенства епископа шумадијског, господина Јована, је завршена. Поред ученика Богословије, салу ће за тренинге и припреме користити и рукометаши Радничког.

Овај инфраструктурни објекат ће користити богослови који су се определили за духовност и коју, уз помоћ својих професора и духовника, у овој школи усавршавају. Од сада ће моћи да је у адекватним условима употпуњују и здравим физичким активностима, казао је Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града, после свете литургије коју је у новоизграђеном објекту са свештенством служио епископ шумадијски господин Јован. Председник Петрашиновић је подсетио да од ступања на дужност градоначелника Дашића и његових сарадника, 2020. године, један од приоритета било је унапређење и изградња школске спортске инфраструктуре. На велико задовољство у протеклом периоду реконструисано је, адаптирано и изграђено велики број фискултурних сала. Сала Богословије је круна таквог пројекта, јер оно што је започето још 2006. године након свих проблема и недостатака који су успоравали изградњу и завршетак, данас добије овакав изглед. Сигуран сам да ће ово здање служити нашим богословима али да ће послужити и крагујевачким спортистима за тренинге и припреме, казао је он.

Проф. др Зоран Крстић, ректор Богословије је рекао да је данас радостан тренутак јер је током протеклих 17 година много више било оних када се мислило да сала никада неће бити завршена. Ово је тренутак да се захвалим министарствима, држави и граду, али увек неизоставној подршци и благослову епископа шумадијског Јована. Трудом многих људи дочекали смо отварање фискултурне сале, рекао је проф. др Крстић и изразио наду да ће изграђени комплекс испунити сва очекивања, а то је да се радује свако ко уђе овде градећи тиме чврсто заједништво међу свим људима, поручио је ректор Богословије.

Сала Богословије је капитални пројекат који је угледао светло дана и који ће пороменити спортско лице Крагујевца, завршено за време мандата данашње Владе РС која је свесрдно помагала његову изградњу, изјавио је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт. Он је подсетио да је председник Србије лично помогао да ово капитално здање буде изграђено. Ученици Богословије од сада ће имати своју салу али и крагујевачки рукометаши свој дом. Тиме ће Крагујевац постати јединствен град у Србији који ће имати салу само за рукомет, а то значи да ће све селекције рукомета које имамо у граду имати своју салу за тренинге, припреме и спортске сусрете, објаснио је Стевовић.

Свечаном отварању присуствовали су ученици Богословије, представници СПД Раднички, рукометаши Радничког, у име града, поред председника Петрашиновића, Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт и проф. др Анђелка Стојковић, заменица председника градског парламента.