Екипе ЈКП Шумадија изводе завршне радове на асфалтирању једне од најстаријих улица у насељу Шумарице, Улице Владимира Мицића. Радове је обишао градоначелник Никола Дашић са сарадницима.

Вредност радова за асфалтирање ове улице чија је дужина скоро 450 метара је око 5 милиона динара и то је само део инвестиција које Град Крагујевац улаже у Месну заједницу Шумарице, казао је градоначелник. Он је најавио да ће се радови наставити асфалтирањем Улице ударних бригада и подсетио да је средином октобра Управа за инвестиције потписала уговор о изради пројектно техничке документације за изградњу објеката месних заједница Шумарице и Белошевац. Објекат површине 75 квадрата ће бити изграђен на темељима старог који је изгорео, а за обе месне заједнице у ова два насеља биће уложено око 22 милиона динара. То су озбиљна улагања и трудимо се да тај темпо задржимо и повећамо, као што смо радили свих ових година, нагласио је Дашић и додао да ће тако наставити.

Сектор нискоградње ужурбано ради како би искористили ове климатске услове да урадимо што више на унапређењу путне инфраструктуре у граду Крагујевцу пре почетка зимске сезоне, рекао је Марко Вујновић, директор ЈКП Шумадија. Он је истакао да екипе овог предузећа поред наставка радова у Месној заједници Шумарице истовремено раде и у центру града, у улицама Танаска Рајића и Драгослава Срејовића, као и по околним приградским насељима.