Градоначелник Никола Дашић потписао је Анекс Колективног уговора са директорима и представницима репрезентативних синдиката оба јавно-комунална предузећа у граду, ЈКП „Шумадија“ и ЈКП „Водовод и канализација“. Анексом је предвиђено повећање зарада запосленима у комуналном сектору града од 15%, од јануара 2024. године.

Колективни уговор који смо имали до сада био је рестриктиван у делу зарада радника јер смо са синдикатима постигли договор 2022. године да успоримо раст зарада и да не пратимо сразмерно раст минималне цене рада. Синдикати су тада имали потпуно разумевање за економски положај предузећа и могућности буџета Града Крагујевца. Околности које настају после потписивања уговора иду у прилог томе да цена рада мора да се повећа, као и зараде запослених како би се одржао економско-социјални статус запослених у јавно-комуналном сектору Града Крагујевца, што смо данас и озваничили – каже Небојша Јаковљевић, директор ЈКП „Водовод и канализација“.

Миодраг Грујичић, председник Синдикат запослених ЈКП „Шумадија“ захвалио се градоначелнику Николи Дашићу на исказаној доброј вољи и уложеним напорима да изађе у сусрет захтевима синдиката.

Ово повећање ће свакако допринети бољем положају свих запослених у Водоводу, бољој финансијској ситуацији запослених. Надамо се следеће године још већем повећању. С обзиром на свеукупну ситуацију, у држави и у свету, мислим да ово повећање није мало – казао је Саша Михајловић, повереник Синдиката „Независност“ у ЈКП „Водовод и канализација“.