Сектор нискоградње ЈКП Шумадија почео је са извођењем радова прве фазе реконструкције косих равни за особе са инвалидитетом. Радове на првој реконструкцији косих равни на раскрсници улица Саве Ковачевића и Трга народних хероја, обишла је Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности, нагласивши том приликом да је Град Крагујевац приступио изградњи и реконструкцији косих равни за несметано кретање особа са инвалидитетом након ослушкивања потреба и разговора са представницима удружења особа са инвалидитетом.

Иако је Град Крагујевац током претходних година радио на прилагођавању прилаза институцијама и пешачких прелаза на знатном броју локација, неопходно је да наставимо даље како би све саобраћајнице, тротоари и установе били доступни особама са инвалидитетом. Реконструкција и градња омогућиће им сигурно и несметано кретање саобраћајницима, приступ трговима, ресторанима, јавним установама чиме ове објекте нашим суграђанима чинимо доступним и стварамо услове за њихов самостални живот и свакодневицу, казала је Ангеловска и најавила да је у плану реконструкција и изградња 113 косих равни и 58 рампи. Прва фаза, обухвата радове на трговима и у улицима у којима се налазе јавне институције ка којима гравитирају особе са инвалидитетом и улице које воде ка зонама одмора, а реализација у целости се очекује током наредне године. С обзиром на значај косих платформи и рампи не само за особе са инвалидитетом, већ и за мајке са колицима, старије особе и друге суграђане који се отежано крећу, Град Крагујевц ће уложити значајна средства за њихову реконструкцију, а тамо где их нема изградити нове, поручила је Ангеловска и подсетила да је у току израда акционог плана за особе са инвалидитетом у сусрет Светском дану особа са инвалидитетом.

Руководилац Сектора нискоградње, Марко Радисављевић, нагласио је да ће у току првог дана бити урађено пет косих равни у центру града како би суграђанима који имају проблем са кретањем био омогућен приступ Тргу Радомира Путника чије отварање се очекује у најскоријем периоду. Решили смо да на косим равнима комплетно уклонимо бехатон плоче и ставимо асфалтни слој који је отпоран на со. Све ће изгледати исто, а проблем кретања особа са инвалидитетом на косим равнима ће бити трајно решен, казао је Радисављевић.