Споразум о успостављању сарадње између омбудсмана Републике Северне Македоније и локалног омбудсмана града Крагујевца, потписан је у Скопљу. Оваква врста сарадње омогућиће грађанима Крагујевца да преко канцеларије локалног омбудсмана, удруженим активностима са колегама из Македоније, реше своја спорна питања пред македонским установама и институцијама и обрнуто.

Циљ споразума је пре свега стварање организационих услова за сарадњу између две институције у области заштите права грађана и поступања по појединачним и колективним жалбама грађана. Омбудсмани Македоније и града Крагујевца ће сарађивати и кроз организовање заједничких радионица, кроз учешће у заједничким пројектима и размену искустава у промоцији и заштити људских права и слобода.

„Повод за потписивање овог споразума су представке грађана Крагујевца које смо примали у претходном периоду, а које су се односиле на рад македонских установа и институција. Одличном сарадњом са македонским омбудсманом, све те притужбе смо брзо решили у корист грађана - рекла је овим поводом локални омбудсман града Крагујевца Јелена Миливојевић.

Споразум о успостављању сарадње између омбудсмана Републике Северне Македоније и омбудсмана града Крагујевца су поптисали заменик омбудсмана Републике Северне Македоније др Јован Андоновски и локални омбудсман града Крагујевца Јелена Миливојевић уз присуство заменице локалног омбудсмана града Крагујевца Снежане Калајановић и заменица омбудсмана Републике Северне Македоније Соње Трифуновске, Васке Бајрамовске Мустафе и Сузане Салиу.