Након асфалтирања једне од најстаријих улица на територији МЗ Шумарице Владимира Мицића, данас ће бити завршено асфалтирање Улице Ударних бригада укупне вредности око три милиона динара, а следећа је на програму Улица Бањских бригада. Завршне радове обишла је Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности.

Све три улице у МЗ Шумарице асфалтирају се на захтев Савета ове месне заједнице, истакла је Ангеловска и подсетила да се предлози савета редовно разматрају јер су најбоље упознати са стањем, потребама и проблемима на својој територији. Веома је битно да савети буду јединствени када се одређују приоритети па тако на основу апликације личне карте месних заједница овде можемо најавити реконструкцију објекта месне заједнице Шумарице. У току је израда пројектно-техничке документације након чега ће се приступити радовима, најавила је чланица ГВ задужена за комуналне делатности.

Поред ових радова, нагласила је она, у току је и јавна набавка за замену старих котлова, котловима на гас за издвојено одељење ОШ ''Јован Поповић'' у Шумарицама. Унапређење комуналне инфраструктуре у приградским месним заједницама, што је на самом врху приоритета Градске управе, један је од начина да суграђанима обезбедимо једноставнији и комфорнији живот као и равномерно улагање у све делове града. Буџетом за 2023. годину опредељено је више од пола милијарде динара за улагање у комуналну инфраструктуру. Током ове године реконструисано је и асфалтирано више улица у укупној дужини од преко осам и по хиљада метара, хиљаду и по метара тротоара, тампонирано је преко 200 улица, у преко 50 улица саниране су ударне рупе. Никада се више није улагало у комуналну делатност, истакла је Ангеловска, чланица ГВ. Свесни смо многобројних проблема али смо спремни и улазимо у њихово решавање чему сведоче свакодневни радови екипа ЈКП ШУмадија на сеоском, приградском и градском подручју.

У току су завршни радови на асфалтирању улице Ударних биграда, иначе друге по реду улице на овом потезу у МЗ Шумарице. Улица је укупне дужине са краком 360 метара и биће уграђено око 230 тона асфалтне масе. Тампонски слој је био мали и у оквиру припремних радова урађен је комплетан ископ дуж читаве улице, насут нов камени материјал, шахте издигнуте на коту нивелете и данас очекујемо завршетак асфалтирања, казао је Марко Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње ЈКП Шумадије.

Грађани једне од најлепших улица у МЗ Шумарице врло су задовољни и кажу да су после више деценија дочекали асфалт испред својих кућа.