У оквиру пројекта „Вршњачка подршка младих“ који град Крагујевац у сарадњи са Канцеларијом за младе реализује, одржана је радионица за израду стрипа „Крагуј, херој младих“. Реч је о пројекту који финансира Министарство спољних послова и међународне сарадње Републике Италије, и у сарадњи са Популационим фондом УН (УНФПА) и Агенцијом УН за родну равноправност и оснажавање жена у Србији UN Women. Другој радионици одржаној у згради Градске управе, коју Удружење „Свет стрипа“ одржава у циљу информисања младих о њиховим правима, у име града присуствовала др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту.

Пројекат симболичним називом „Крагуј, херој младих“ подстиче на размишљање везана за историјат нашег града, на птицу крагуј. Канцеларија за младе кроз овакве пројекте жели да подстакне младе да се заузму за људска права у свим областима, да се њихов глас чује, истакла је чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, др Гордана Дамњановић. Октобар је месец када град Крагујевац, град херој и град страдалник, шаље поруке мира читавом свету. Ово је прилика да пошаљемо поруку пред велики догађај а то је 75. година од усвајања Универзалне декларације о људским правима, рекла је др Дамњановић и изразила захвалност свима који су радили и подржали пројекат.

За представљање овог пројекта Популациони фонд УН изабрао је стрип као начин на који ће то извести рекао је Небојша Весовић, уредник Удружења „Свет стрипа“. Аутор стрипа је Ивица Варјачић а урађен је у већем тиражу и њиме шаљемо поруку младима. Канцеларија за младе ће дистрибуирати даље и већина младих и сви средњошколци ће добити стрип, казао је Весовић.

Циљ пројекта „Вршњачка подршка младих“ је да се прошири могућност младих за учествовање у локалним активностима и заговарачким процесима на локалном нивоу како би се теме људских права и родне равноправности промовисале а млади укључили у све аспекте живота у локалној заједници.