Свечаном седницом одржаном у Музеју „Стара ливница“ фабрика „Застава оружје“ обележила је 170 година рада и постојања. Свечаности су у име Града Крагујевца присуствовали Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града и Радомир Ерић, члан Градског већа за привреду, поред бројних званица међу којима су били шеф Војног кабинета председника Републике Србије, представници Министарства одбране, Министарства унутрашњих послова и осталих државних институција, Скупштине и Надзорног одбора „Застава оружја“, Амбасаде САД, Епархије шумадијске, пословни партнери.

Присутне је у име свих запослених поздравио генерални директор „Застава оружја“, Саша Милошевић. Говорећи о историји и развоју фабрике, он је истакао да се репутација „Застава оружја“ и данас базира на традицији и квалитету производа. Свих ових година она је ослонац нашој држави и влади, као гарант мира и стабилности, нагласио је Милошевић.

Поводом обележавања годишњице фабрика „Застава оружје“ додељује екстерна признања за изванредну пословну сарадњу, неговање узајамних односа и пун допринос развоју друштва. Макета топа из друге половине 19 века додељена је председнику државе, Александру Вучићу, Министарству одбране, Управи за развој и опремање (Ј-5), Војној контроли квалитета, Министарству унутрашњих послова и пословним партнерима. Добитник признања је и Град Крагујевац, а мекету топа директор Милошевић је уручио председнику Скупштине града, Мирославу Петрашиновићу.

На Свечаној седници промовисана је пригодна поштанска марка у оквиру едиције Индустријско наслеђе Србије, а затим је приказан филм о развоју фабрике од оснивања до данас.