Министар унутрашње и спољне трговине Томислав Момировић посетио је данас Мајнд парк где је са менаџментом овог научно-технолошког парка разговарао о плановима за даљи развој. Састанку је присуствовао и Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца. Момировић је овом приликом обишао и објекат у изградњи у оквиру Мајнд парка – Кранско складиште.

Драго ми је што се инвестира у контејнерски терминал, да се гради пруга и даље наставља са инвестирањем. Претходних година радили смо пуно на томе да Крагујевац не зависи од једне или две компаније и драго ми је што град Крагујевац и Мајнд парк не размишљају о томе да доводе јефтине компаније са малим платама. Овде желимо софистицирану технологију, авангардну индустрију која ће упослити наше инжењере и да наши радници буду лидери. Због тога радимо на томе да Мајнд парк буде ослонац индустрије Крагујевца и да људи који овде раде буду препознати као пословни лидери не у Србији, већ широм Балкана и Европе. Шта је Србија без Крагујевца и без индустрије овог града? Он мора да буде моћан мотор индустрије целе земље и Балкана. Док не доведемо још боље компаније, нећемо се зауставити. Док људи овде не буду имали још веће плате, јер је у овом граду озбиљан  потенцијал и на томе морамо да радимо још више – поручио је Момировић.

Министар је подсетио да је пре неколико година овде  било 300 запослених, сада их има скоро 2500, а потенцијал је много већи. Споразум о слободној трговини са Кином отвара велики простор да инвестиције из Кине, Европе, из наше земље да генеришу свој хаб овде, да инвестирају и запосле људе.

Поред свог стратешког значаја Мајнд парка за град Крагујевац, јако је важно да поменем изузетну  подршку министра Томислава Момировића и раније док је био министар грађевине и данас, као министра трговине. Када ви у истом тренутку имате подршку привреди за стратешки развој града Крагујевца и читавог региона Шумадије, имате све адуте да направите једну добру здраву причу која ће кроз генерације  развијати град Крагујевац – казао је Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца.

Дарко Ђорић, извршни директор Мајнд парка истакао је да је на састанку са министром било речи о могућностима које пружа Споразуму о слободној трговини са Кином, али и о будућим плановима Мајнд парка. Када је реч о Кранском складишту  које је министар данас обишао, Ђорић је појаснио да је реч о објекту индустријске логистике.

Успоставили смо сарадњу са Нелтом који ће бити наш партнер у вођењу индустријске логистике и специгфично је да ће олакшати пословање свим станарима парка у погледу складиштења индустријских производа било да се ради о сировинама, репроматеријалу или готовим производима и полупроизводима – казао је Ђорић.