Пре пар година реконструисан и обновљен терен код Соколане од данас има нови изглед. Град је, уз подршку Кошаркашког савеза Србије, Националног спортског савеза 3х3 баскет и љубитеља баскета, за терен у Старој радничкој колонији обезбедио професионалну подлогу за овај вид кошарке. Терен је данас обишао и разговарао са суграђанима Предраг Стевовић, члан Привременог органа града.

Посебно смо поносни на ове терене за кошарку и фудбал који су били међу првима у које смо уложили на самом почетку нашег мандата, а који су много година пре тога били запуштени и у веома лошем стању, казао је Стевовић. Терен за кошарку је сада другачији јер је, захваљујући ККС-у, НС 3х3 баскет и спонзорима, постављена професионална подлога за баскет 3х3, на којој је игра право задовољство. Поносан сам јер је ово први, истакао је Стевовић, али не и последњи терен за баскет 3х3. Радићемо и дати све од себе да још терена на отвореном у граду овако опремимо, поручио је Стевовић изразивши задовољство што су терени у овој месној заједници сасвим очувани.

Иван Раца, члан Савета МЗ Стара радничка колонија каже да су на овом терену стасавале многе генерације, само из његове породице пет. Ово ме веома радује, јер је Колонија до пре неколико година, када су биле само бараке, била месна заједница у коју се најмање улагало а сада је прерасла у најпожељније насеље за живот. Свему томе доприноси и улагање града у спортске терене и сређивање насеља, јер сва деца и све генерације заслужују  да имају боље услове, да имају где да се играју, одморе или прошетају.

Вредност постављене подлоге на терену у Старој радничкој колонији је око 650 хиљада динара са ПДВ-ом. Подлога је направљена по најсавремнијим стандардима за играње баскета 3х3 а терен код Соколане ће остати место окупљања свих генерација Колонаца.