Смотра свих учесника тренинга Специјалистичких тимова за спасавање из рушевина Сектора за ванредне ситуације МУП-а, одржана је данас у Аџиним ливадама у присуству Луке Чаушића, начелника Сектора за ванредне ситуације, Зорана Кочовића, начелника Управе за ванредне ситуације Крагујевац и Николе Дашића председника Привременог органа Града Крагујевца.Тренинг се одржава на подручју Јагодине и Крагујевца до 3.новембра, а укупно ће бити ангажовано 150 припадника тимова и око 35 специјалних возила и камиона.

Срећан сам и задовољан када видим колико су ови људи мотивисани, колико су обучени, то су момци који су свакодневно ангажовани на разним интервенцијама у Републици Србији. Јавност је са њиховим радом била упозната током ове године, у Турској, када су нашу земљу представили на најбољи могући начин, као и пре неколико година у Албанији. Ради се о око 150 припадника Сектора за ванредне ситуације – Управе за ватрогасно-спасилачке јединице који су уједно и чланови специјалистичких тимова за спасавање из рушевина. Наравно, ту су и наши партнери и колеге из Црвеног крста, Службе хитне медицинске помоћи, и бројне градске службе. Захвалан сам Граду Крагујевцу што нам је омогућио све логистичке услове како бисмо могли да изведемо ову вежбу како би наши људи били што спремнији, а наши грађани што безбеднији, у свим непредвиђеним или ванредним околностима и догађајима – казао је Лука Чаушић.

Чаушић је истакао да смо ушли у историјски период улагања у Сектор за ванредне ситуације. У овом момемнту, објекти Сектора за ванредне ситуације су велика градилишта У току је изградња објекта седишта Сектора за ванредне ситуације МУП-а, изградња 20 нових ватрогасних станица широм Србије и зграде Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу, набавка нових возила, а отпочет је и рад на успостављању система јавног обавештавања грађана путем мобилних телефона.

Захваливши се свим учесницима тренинга, председник Привременог органа Града Крагујевца Никола Дашић, истакао је да се поноси спасилачким јединицама, као и Црвеним крстом и свим људима добре воље који, како би помогли другима, некада ризикују сопствене животе. Сви грађани Крагујевца, али и Србије, поносе се и вашим интервенцијама у иностранству и вашом међусобном сарадњом јер, где год у Србији букти, сви сте увек ту да помогнете једни другима и нађете се у невољи, казао је Дашић.

На локалитету у Јагодини, током овог тренинга ће се вршити спасавање угрожених из урушеног објекта, док ће се на локацији Гладићких планина у близини Аџиних ливада обаљати претрага терена за угроженим и несталим лицима.