Градска изборна комисија прогласила је Изборну листу „АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане“ за избор одборника Скупштине града Крагујевца, а за изборе расписане за 17. децембар 2023. године.

Коалиција „Александар Вучић – Крагујевац не сме да стане“ предала је своју изборну листу Градској изборној комисији града Крагујевца чији је носилац ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић.

Поносни смо на то што ректор и многи људи највиших рангова из својих бранши и професија стоје са нама, рекао је Никола Дашић, овлашћено лице за предају листе. Ова листа је добра гаранција да ће се наставити са свим оним што се радило и изградило претходних година, било у области медицине, науке, путне инфраструктуре, енергетике. Полако долази време када Крагујевац успева да смањује своје обавезе према банкама и добављачима, које су наслеђене деценијама уназад и када може да се посвети решавању оних најбитнијих конкретних проблема у насељима са којима се људи суочавају а паралелно са свим великим инвестицијама које стратешки развијају Крагујевац, казао је Дашић. Што се тиче кандидата за градоначелника листе „Александар Вучић – Крагујевац не сме да стане“, Дашић је казао да на оваквој листи која никада до сада у Крагујевцу није предата, свако може да буде бољи кандидат за градоначелника од било ког кандидата кога може да понуди било која опозициона структура у граду и те разлике су немерљиве.

Носилац листе одборничких кандидата коалиције окупљене око Српске напредне странке за предстојеће изборе, проф. др Ненад Филиповић, ректор Универзитета у Крагујевцу, истичући да долази из света науке и образовања и да је тренутно на челу једне од најбољих високообразовних институција, не само у Србији већ и региону што доказују и међународне листе, казао је да је његова одлука да буде носилац управо подршка председнику Вучићу, Влади Републике Србије и свим изменама и променама које су донели, пре свега за универзитетске професоре, људе који се баве науком и младе који ће радити на том пољу. Водио сам се идејом коју је својевремено Џон Кенеди рекао, а то је да не чекамо шта држава може да учини за нас него да видимо шта ми можемо да учинимо за државу. То је један од разлога поред многих других као што је развој младих кадрова у Крагујевцу. Поделили смо преко 200 станова чему су Влада Републике Србије и председник доста допринели. Сматрам да је битно да развијамо и остале области и да заиста будемо град на светском нивоу.

Коалицију Изборне листе „АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане“ окупљену око Српске напредне странке чине Социјалдемократска партија Србије (СДПС), Покрет социјалиста (ПС), Покрет уједињених пензионера Србије (ПУПС), Покрет снага Србије-БК, Боља Србија, Здрава Србија и Српска радикална странка.