Члан Привременог органа града Крагујевца Предраг Стевовић предао је данас најмлађим становницима МЗ Чумић, ново игралиште изграђено у дворишту ОШ ‘’Прота Стеван Поповић’’ које је у протеклих месец дана урадило предузеће Шумадија доо, укупне вредности 1,1 милион динара.

Поносан сам што у име града деци предајем 24. игралиште које смо урадили. Посебно сам поносан јер је реч о игралишту у селу које је тако живо и пуно малишана. Од почетка мандата до данас смо урадили и 28 спортских игралишта на отвореном, реконструисали седам фискултурних сала и исто толико теретана на отвореном, казао је Стевовић и истакао да је Град Крагујевац лидер у Србији по броју реконструисаних игралишта и изграђених терена за мале спортове. Све то смо успели захваљујући сарадњи и раду предузећа Шумадија доо које запошљава лица са инвалидитетом као једино такво у овом делу Србије. Да би нас пратило у плановима обезбедили смо одговарајуће машине за израду подлоге за безбедност дечијих игралишта.

Стевовић је најавио ускоро отварање скејт парка и истакао да је ове године град уложио 34 милиона динара за реконструкцију и изградњу нових игралишта. Када говоримо о спорту мислимо на здравље и зато нам је било важно од почетка мандата да обезбедимо основну спортску инфраструктуру, зато и кажемо да се никада више није улагало у њу. Проблем на сеоском подручју, па и у Чумићу , је тај што не постоји ни једно спортско удружење или клуб који би окупљао децу бар за базичне спортове и најавио да ће бити уведена свакодневна настава физичког васпитања. Децу морамо да ‘’спасимо’’ од модерних технологија које су узрок њиховог отуђења и мање игре напољу а више проблема са правилним развојем, поручио је Стевовић.

Од важнијих пројеката, поред обезбеђеног видео надзора за седам дечијих игралишта у граду, Стевовић је издвојио Пиварски парк који је више од деценије био неупотребљив, урађеног на иницијативу председника Привременог органа града Крагујевца, Николе Дашића. Као највећу инвестицију у овој години навео је релоцирано инклузивно игралиште у центру иза Јавно стамбеног предузећа.

Директорка предузећа Шумадија доо Јасмина Михајловић је казала да је највеће задовољство изградња игралишта на сеоском подручју јер се деца више радују и боље га чувају.

Основна школа ‘’Прота Стеван Поповић’’ у Чумићу има 120 деце узраста од 4 до 12 година. Александар Јовановић, директор  каже да игралиште има немерљиву вредност за децу која највећи део дана проведу у школи. Ово је први корак у изградњи малог спортског комплекса у Чумићу и захвални смо граду што је кренуо са нама и подржава нас у тој реализацији. У плану је да уз подршку града урадимо игралиште за мале спортове а у перспективи и балон салу која би задовољила потребе школе с обзиром на то да немамо салу за физичко.