Градска изборна комисија прогласила је Изборну листу „300 Крагујевчана – Душан Зека Алексић – Светла тачка“ за избор одборника Скупштине града Крагујевца, а за изборе који ће бити одржани 17. децембра 2023. године.

Носилац листе, Душан Алексић, рекао је да листу чине људи са универзитета, професори средњих школа, васпитачи, доктори, али и да је велики број студената, средњошколаца и младих до 30 година. Мислим да ћемо имати у просеку најмлађу листу на овим изборима, а образовање, инфраструктура и екологија ће бити три носеће теме у овој кампањи, казао је Алексић.

Он је нагласио да ће наставити планове у области образовања за које се залагао у претходном мандату и посебно истакао смањење листе чекања за вртиће, отварање мешовитих вртићких група на селу, обнављање школа и започете пројекте изградње два нова вртића за које је Град потписао уговоре са Републиком. Кад говоримо о инфраструктури, додао је носилац листе, бавићемо се централним градским језгром, улицама и тротоарима, Тржницом, а када је реч о екологији, одлагањем депоније пепела на Пивари. На челу изборних листа налазе се људи са којима сам већ сарађивао и верујем да ћемо моћи квалитетно да разговарамо о темама које пропагирамо у нашој кампањи, а у циљу развоја града, закључио је Алексић.