Сет спортске опреме прилагођен потребама ученика за час физичког васпитања а одређен у сарадњи са Саветом за школски спорт, члан Привременог органа Града Крагујевца Предраг Стевовић, уручио је ОШ ''Мирко Јовановић''. Са ученицима је разговарао о важности спорта и физичког васпитања за њихов правилан развој, упознао их са свим ризицима који се јављају у одрастању без спорта и представио бесплтне спортове које град финасира преко Спортског савеза Града Крагујевца и СПД-а Раднички.

Важно је да школски спорт подигнемо на виши ниво уводећи часове физичког васпитања сваког дана, уместо два пута недељно колико имају сада. Намера да децу вратимо игри и спорту је начин унапредимо њихово здравље и правилан развој и на томе ћемо инсистирати, казао је Предраг Стевовић. Он је скренуо пажњу и на то колико је важно одговорно понашање и чување сваког реконструисаног или новоизграђеног спортског игралишта или игралишта за децу и да су вандализам и уништавање који су се догађали у појединим деловима града управо оно што треба да се заустави. Наставићемо да улажемо у спортску инфраструктуру и школски спорт јер важнија улагања од оних у децу немамо, поручио је члан Привременог органа.

ОШ ''Мирко Јовановић'' на Аеродрому броји више од хиљаду ученика. У школи имамо секције за кошарку и фудбал тако да ће нам реквизити значити, казао је директор Ненад Миловановић истичући да су препознатљиви по оствареним резултатима на школским такмичењима на локалном нивоу али и шире. Директор је подсетио на успех екипе малог фудбала на републичком такмичењу када је од 1200 школа понела титулу првака.