Градска изборна комисија прогласила је Изборну листу „ПОКРЕТ КРАГУЈЕВАЦ ПРЕСТОНИЦА – СРБИЈА КРАЉЕВИНА – Руска странка“ коју чини 23 кандидата за избор одборника Скупштине града Крагујевца на изборима расписаним за 17. децембар 2023. године.

Други на листи, Мирко Чикириз, као три главна разлога због којих је Покрет Крагујевац престоница – Србија краљевина успоставио сарадњу са Руском странком навео је заједничко залагање да Крагујевац поново буде престоница, значајан допринос руске националне мањине култури града Крагујевца и повезивању српско-руских односа и заједничке погледе. Он је нагласио да листу чине аутохтони Руси, рођени у Русији, али и наши држављани који су се на последњем попису становништва изјаснили као припадници руске националности. То још један доказ руско-српског пријатељства које се манифестује и на локалним изборима у Крагујевцу, а оно што нас доминантно интересује јесте будући развој града, модернизација, много бољи положај руске националне мањине у Крагујевцу и бољи живот за све, поручио је Чикириз. Он је указао и да је доста припадника руске националне мањине који су овде засновали породице, а још увек немају држављанство наше земље.

Иначе, први на листи је Саша Радисављевић, председник Градског одбора Руске странке.