У оквиру озелењавања и сређивања зелених и парковских целина, Служба надзора и одржавања паркова ЈКП Шумадија већ неколико дана ради на уређењу платоа испред зграде Градске управе. Трг Слободе 3 ускоро ће добити нови изглед обогаћен зимзеленим и лиснодекоративним жбунастим, вишим и нижим садницама.

Уређењем платоа испред зграде Градске управе, примењујемо знања која смо усвојили приликом недавне стручне посете делагације кластера холандских компанија као што су JUB Holland, Nophadrain, OKRA, Van den Berk и други, рекла је Данка Андоновски, члан Комисије за привреду, развој, инвестиције, урбанизам и планирање Привременог органа Града Крагујевца истичући да је Краљевина Холандија глобални лидер у области хортикултуре и да је Крагујевац један пет градова учесника у пројекту ''Зелени градови Србије'' који финансира холандска амбасада. Сазнали смо много тога из области иновација и нових технологија када је у питању озелењавање јавних површина у градовима као и да је за урбане средине најважније инвестирање одржива  урбана мобилност и озелењавање. Сигурна сам да ћемо све више подизати свест и личну одговорност сваког грађанина на савесно и одговорно понашање према уређеним зеленим и парковским површинама, поручила је Андоновски.

Према речима Биљане Тонић, руководиоца Службе надзора и одржавања паркова ЈКП Шумадије, концепт уређења платоа испред Градске управе осмислио је стручни тим овог предузећа како би се добио комплетан естетски, рекреативни али и амбијент богат кисеоником, што паркови и треба да пружају у свим већим градовима и урбаним срединама, казала је Тонић. Реализацију смо започели садњом стубастих форми вишегодишњих зимзелених садница и туја и лиснодекоративних биљака  које најлепши облик добијају док расту. Тиме ћемо постићи стварање природног облика паркова. Дуж стазе засадили смо лаванду која ће већ следеће године бити бујна и мирисна.