Удружење ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевца данас обележава славу – Митровдан. Чланови породица, ратни војни инвалиди и званице, пре резања славског колача у просторијама удружења, одали су пошту страдалим Крагујевчанима у ратовима 1990-1999. године и положили венце крај споменика Успење.

Милан Андрић, председник ИО Удружења каже да је сваки дан прилика да се породица, пријатељи, саборци и Крагујевчани сете својих страдалих. Слава има посебно значење у животу Срба  јер слави име свог свеца, заштитника и зато је један од посебних дана када се заједно са породицама и потомцима наших погинулих бораца сећамо свега онога шта су били и шта постигли пре него што су постали борци и хероји, казао је Андрић.

Имена и сећање на 96 Крагујевчана погинулих у оружаним сукобима 1990-1999. године чувају се у Спомен соби Удружења. Уз подршку Министарства за рад, борачка и социјална питања и Града Крагујевца Удружење постоји 30 година.