У Свечаној сали Ректората одржана је јавна трибина на којој је детаљно представљен предлог просторног уређења локације под радним називом „Боемски трг Драгиша Недовић“. Трибина је организована у оквиру Јавног позива Градске управе за друштвене делатности објављеног 1. новембра у циљу прикупљања предлога, сугестија и мишљења заинтересованих грађана, а идејно решење је презентовао Главни урбаниста града Крагујевца, Иван Радуловић. У име Града Крагујевца учешће у трибини узеле су чланице Комисија Привременог органа града Крагујевца, Данка Андоновски, Сања Туцаковић и Маја Ангеловска.

Посебно ми је драго да смо почели да мењамо начин на који уређујемо јавне целине, односно да укључујемо јавност, што је одавно пракса у свим развијеним земљама, казала је Данка Андоновски и подсетила да је јавност путем друштвених мрежа, као и на данашњој јавној трибини, била у могућности да се изјасни о идејном решењу будућег уређења ове просторне целине. Данас смо утврдили да је неопходан домаћински приступ какав смо имали и када је у питању Трг Радомира Путника, што значи да ћемо и за ову просторну целину радити пројектно-техничку документацију и да ћемо пре било каквих радова обавити обнову постојећих инсталација на овој локацији, нагласила је Андоновски и додала да ће бити замењени електрични водови, топловод и водоводно-канализациона мрежа.

Оценивши да међу пристиглим има пуно интересантних предлога, Сања Туцаковић је изразила наду да ће стручни тим приликом одлучивања већину усвојити. Она је истакла да локална самоуправа наставља са урбаним уређењем града, подсетивши на недавно завршени Трг омладине и Трг Радомира Путника чије је отварање предвиђено за 15. новембар. Оно што је битно јесте да ће и овај трг бити додатно озелењен. Покушаћемо да вратимо исти број стабала који је некада постојао, поручила је Туцаковић, нагласивши да је озелењавање у складу са одлукама о формирању зелених оаза и пројектом Врати дах природи.

Бољу оцену јавности, учесника трибине и чланова Комисје за постављање споменика града Крагујевца од понуђена два, добило је друго идејно решење које чини седећу споменичку скулптуру Драгише Недовића на клупи од белог бетона савременог дизајна са сакривеним осветљењем које ноћу пружа амбијентални ефекат, још две клупе сличног дизајна за јавно коришћење и 15 стабала четинарског дрвећа постављених у два реда уз поштовање линије кретања пешака на тргу, објаснио је Иван Радуловић, Главни урбаниста града Крагујевца. Он је нагласио да ће додатна пажња бити посвећена старој ливеној чесми као реликту првог Трмбашког водовода подигнутог у Крагујевцу почетком 20 века. Ово идејно решење захтева комплекснију пројектну и другу техничку документацију као и време његове реализације, јер ако желимо да урадимо овај простор како треба мораћемо да посветимо пажњу свим аспектима - од новог поплочавања, преко уређења фасада, до озелењавања, замене инсталације и ревитализације осталих елемената који се налазе у широј зони заштите просторно културно историјске целине Старо градско језгро, рекао је Радуловић.

Ненад Карамијалковић, директор Завода за заштиту споменика културе Крагујевац каже да четвртина идејног решења уређења трга код Зеленгоре чини Старо градско језгро Крагујевца, културно добро од великог значаја и под заштитом Завода. У поступку је код Министарства културе и Владе РС проширење те зоне заштите које ће обухватити читав трг. Идејно решење ћемо детаљно размотрити и дати своје услове за израду самог пројекта, рекао је Карамијалковић. Рад стручних служби и грађанства на данашњој јавној расправи оценио је конструктивним за ефикасну израду пројекта.