Полагањем венаца крај Споменика палим Шумадинцима у Крагујевцу је обележен Дан примирја у Првом светском рату. У уме Града венце су положили чланови Привременог органа Града Крагујевца, Мирослав Петрашиновић и Предраг Стевовић.

У историји српског народа и грађана Крагујевца 11. новембар је јако битан дан. То није само дан примирја, већ дан победе савезника у Великом рату, истакао је Петрашиновић и подсетио да је Краљевина Србија, као земља савезница, у том периоду претрпела велике губитке изгубивши готово четвртину становништва међу којим је било доста житеља крагујевачке општине. Србија је дала велики допринос победи савезника у Првом светском рату и зато смо данас дужни да негујемо културу сећања и не заборавимо оне који су се борили за универзалне вредности као што су мир, слобода, људско достојанство. Као и свих претходних година, на овај дан ћемо и убудуће бити овде да одамо пошту српским јунацима који су у несебичној борби за слободу, правду и истину положили своје животе на бранику наше отаџбине, поручио је Петрашиновић.

Присећајући се жртве нашег народа која је једна од највећих у Првом светском рату, данас славимо слободу и све оне који су дали живот да би је ми данас имали, казао је Предраг Стевовић. Морамо да их се сећамо јер тиме дајемо пример осталима како да људе и догађаје чувају од заборава. Ово је дан којим се Крагујевац и Србија поносе јер славе победу у савезничком рату у коме смо били на правој страни и увек ћемо бити, поручио је Стевовић.

Венце су у знак пијетета према страдалима положили и припадници Војске Србије, представници СУБНОР-а, Црвеног крста и потомака.