Градска изборна комисија прогласила је Изборну листу БОРИС КОВАЧЕВИЋ ШУМА – МОЈ СВЕТ КРАГУЈЕВАЦ! ШУМАДИЈСКИ БЛОК 21- ЦРНОГОРСКА ПАРТИЈА коју чини 33 кандидата за одборнике Скупштине града на изборима расписаним за 17. децембар 2023. године.

Сарадња организација Шумадијски блок 21 и Црногорска партија  настала је у циљу окупљања људи, потомака оних који су се населили у Крагујевац и Шумадију и којима је Шумадија пружила дом, а који су заузврат дали известан допринос за развој града. Ми ћемо у томе наставити, казао је Борис Ковачевић, носилац листе националне мањине. Наша опција је грађанска листа и желимо да дамо допринос да Крагујевац заиста буде модеран град а људи у њему срећни. Циљ нам је враћање децентрализације и регионализација, јер само институционализацијом нашег града као регионалног центра можемо урадити много више за Крагујевац. Желимо да представимо све оно шта Крагујевац може, шта Крагујевац заслужује користећи искуства модерних европских па и светских градова јер овај град заиста има потенцијала да буде боље место за живот свих нас и за генерације које долазе.