У МЗ Корићани, у току су радови на асфалтирању пешачке стазе које су данас обишли Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца и Сања Туцаковић, члан комисије Привременог органа града Крагујевца.

Данас завршавамо са изградњом пешачке стазе у дужини од 210 метара, ширине 1,45 метара. Вредност радова је 1,4 милиона динара. На овај начин подижемо, пре свега, безбедност пешака у саобраћају. Свакодневно смо на терену, у више месних заједница, са врло значајним радовима. Тренутно се ради припрема за асфалтирање у МЗ Белошевац, Карауле 2 и Карауле 4, у МЗ Бресница ради се припрема за асфалтирање Мостарске улице. У центру града, јуче је завршено асфалтирање дела улице 27. марта. У току је изградња улице Црвеног барјака – казала је Сања Туцаковић.

Према речима Жарка Биорца, председника Савета МЗ Корићани овом стазом се решава вишедеценијски проблем пешака, превасходно ђака који иду до школе у Драгобраћи. Стаза ће бити осветљена целом дужином.