У организацији Музичког центра, Дома омладине, Центра за неговање традиционалне културе Абрашевић и Књажевско-српског театра под покровитељством Града Крагујевца креиран је програм за свечано отварање реконструисаног Трга Радомира Путника.

Фанфарама Оливере Војне Нешић са крова некадашњег суда почеће програм у којем ће учествовати више од сто извођача, музичара, уметника, глумаца, окупљених око заједничке идеје да свечано отварање Трга Радомира Путника буде јединствен доживљај за Крагујевчане и госте.

Моји сарадници и ја смо се потрудили да креирамо програм за отварање реконструисаног трга у Крагујевцу. На почетку ћемо се представити са највреднијим у нашем граду, нашом децом. Наступиће  40  малишана хора Мали Лицеум а програм на две бине ће наставити академски хор Лицеум, каже Марко Нешић, уметнички руководилац и креатор програма. Трг ће испунити чланови ЦЗНТК Абрашевић, глумци КСТ-а, музичари Дома омладине и Музичког центра. Добрим звуком, лепом игром, лепим  ношњама, спектром боја и звука овај прелепи трг ће сутра бити испуњен. Велику завршницу вечери имаћемо са уваженим гостом, чувеним глумцем Петром Божовићем, открио је уметнички директор.

Почетак програма је у 17 часова а директан пренос биће на програму Радио-телевизије Крагујевац.

У згради некадашњег начелства, донедавној згради суда, сутра у 18 сати биће отворена изложба цртежа и графика једног од највећих уметника 20. века Пабла Пикаса.