Радове на асфалтирању дела Мостарске улице у МЗ Бресница, обишао је данас Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца.

Локална самоуправа чини много тога како бисмо инфраструктуру у нашем граду поправили, унапредили и дигли на знатно виши ниво. Зато и јесмо данас овде у МЗ Бресница. Пре пар дана били смо у Виноградима, обићи ћемо Дивостин, у плану су МЗ 21. октобар, Филип Кљајић, Илићево, Маршић. Свуда, где год постоји потреба, путна инфраструктура ће бити урађена, казао је Петрашиновић. Град је обезбедио довољно средстава и оно што нам иде на руку јесу повољни временски услови, како би машине могле да раде. Оно што је и градоначелник Дашић обећао на почетку свог мандата је било да се искорени 19. век из града Крагујевца, мислећи при томе на сређивање путне инфраструктуре – поручио је члан Привременог органа Града Крагујевца.

Марко Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње ЈКП Шумадије истакао је да се радови у Мостарској улици настављају после четири године јер је у међувремену решено питање имовине. Данас се асфалтира део улице у дужини од 270 метара, ширине 4 метара, за шта ће бити утрошено 220 тона асфалтне масе. У оквиру припремних радова извршен је комплетан ископ улице, насут нови камени материјал, а шахте подигнуте на коту нивелете.