У Месној заједници Дивостин, како би мештанима овог насеља омогућио лакши прилаз својим кућама, угледни привредник Александар Ћурчић уложио је средста за насипање пута. Подршку овој иницијативи пружио је град Крагујевац.

У Месној заједници Дивостин обишли смо радове насипања улица које је привредник Александар Ћурчић донирао из сопствених средстава и ми као локална самоуправа увек ћемо бити уз наше привреднике да овакве и сличне акције подржимо, рекао је Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца. Ово је један од примера друштвено одговорног односа човека према својој Месној заједници и према људима са којима живи. Град Крагујевац ће у најкраћем могућем року из својих средстава предвиђеним планом за путну инфраструктуру урадити још два путна правца у овој Месној заједници, изјавио је Петрашиновић.

Улице које насипамо нису рађене деценијама. Дужина улице која се насипа је 380 метара и ширине око 4 метара, рекао је Александар Ћурчић, привредник из Крагујевца.