Екуменска хуманитарна организација објавила је Позив за достављање понуда за израду документације неопходне за озакоњење (Извештаја о затеченом стању са геодетским елаборатима) незаконито изграђених објеката у којима живе ромске и друге социјално угрожене породице на територији града Крагујевца.

Понуда се односи на реализацију активности на унапређењу услова становања које се реализују у оквиру пројекта: „Социјална инклузија за достојанствен живот Рома и других осетљивих особа  у Србији 2023-2026“. Право да аплицирају имају сва референтна предузећа са седиштем на територији Републике Србије. Сва документација, спецификације, технички опис, финансијска понуда и било која врста докумената која су садржана у позиву и понуди ће бити на српском језику.

Позив je јавно објављeн на званичном сајту Наручиоца https://ehons.org/rs/aktuelnosti/3/1788/poziv-za-dostavljanje-ponuda-za-izradu-izvestaja-o-zatecenom-stanju-za-ozakonjenje-nezakonito-izgradenih-objekata-u-kragujevcu.html и доставља се идентификованим пројектантским и геодетским агенцијама директно путем мејла. Крајњи  рок  за  достављање  понуда  је   среда,  22. новембар 2023. године  до 14:00 часова.

Иначе, реч је о првој активности која се односи на област стамбене подршке у оквиру пројекта „Социјална инклузија за достојанствен живот Рома и других осетљивих особа у Републици Србији 2023-2026“ који ће се спроводити на територији седам локалних самоуправа.

Пројекат је отпочео је потписивањем Споразума о сарадњи Екуменске хуманитарне организације са седам јединица локалних самоуправа - Беочином, Ковином, Великом Планом, градским општинама Звездара и Вождовац и градовима Нишом и Крагујевцом.

На територији седам локалних самоуправа које су потписнице споразума, биће реализоване пројектне активности из области дискриминације, образовања и стамбене подршке. Пројекат који Екуменска хуманитарна организација спроводи са изабраним јединицама локалних самоуправа, подржан је од стране швајцарске организације HEKS/EPER.