Град Крагујевац је Управи за ванредне ситуације уручио вредну опрему која је намењена за различите акције спасавања. У присуству начелника Управе за ванредне ситуације Крагујевац, Зорана Кочовића и саветника Привременог органа града Крагујевца, Александра Лазовића, опрему је уручио председник Привременог органа, Никола Дашић.

Сарадња града Крагујевца са Управом за ванредне ситуације је одлична и јако важна јер је реч о служби која се бави једним од најважнијих послова - спасавањем угрожених лица, истакао је Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца. Град поштује њихов рад јер су увек уз нас када су у питању поплаве, пожари и друге ванредне ситуације у којима треба спасавати животе. Поносни смо на све успехе које су постигли. Поред интервенција на нашој територији помагали су и другим земљама приликом непогода које су задесиле Турску и Грчку. Наш тим је и тада био на висини задатка, поручио је Дашић.

Донацију коју смо добили од Града у виду квалитетне и вредне опреме значајно ће унапредити наш рад и овом приликом се захваљујем у име Управе на указаном поверењу, рекао је Дејан Стојановић, командир смене Ватрогасно спасилачке бригаде Крагујевац. Имамо доста опреме али је ова опрема савременија и убрзаће наш рад и ефикасност. Реч је о летелици, дрону Т30 која има велике могућности претраге терена у зависности од потребе и од ситуације за коју нам је потребан, како на отвореном тако и у објектима. Добили смо и алпинистичку опрему која се користи за спасавање, евакуацију угрожених лица са висина и дубина а уједно и за обезбеђивање самих спасилаца који раде на висинама. Ова опрема је јако важна за успешност задатка али нам је важна и сарадња са грађанима да бисмо задатак завршили на обострано задовољство, поручио је Стојановић.