Спортску опрему за унапређење наставе физичког васпитања, Предраг Стевовић, члан привременог органа Града Крагујевца уручио је данас Првој крагујевачкој гимназији и са ђацима разговарао о јачању физичког и менталног  здравља кроз спорт, физичке активности и здравих стилова живота.

Опрема коју донирамо унапредиће спортске активности гимназијалаца на часу физичког и скренути им пажњу, поред увођења часова физичког у свакодневну наставу, казао је члан Привременог органа, Стевовић истакавши да се овим завршава уручење спортске опреме за ову годину. Наставићемо да подржавамо образовни систем и школе обезбеђивањем одговарајуће опреме. Трудићемо се да и у наредном периоду и школску инфраструктуру дижемо на виши ниво као што смо у претходним годинама, будући да школе, без подршке града или државе, не могу саме да обезбеде.  Наша улагања су континуирана јер је ово посао који никада нема краја, поручио је Стевовић.

Директорка Прве крагујевачке гимназије Славица Марковић каже да школа и професори константно раде на унапређењу васпитно-образовног процеса и да је донација увек добродошла с обзиром на то да школа има више од 1400 ђака и да су њихове потребе и потребе наставног процеса велике. Директорка Марковић се захвалила граду на донацији изразивши наду да подршка неће изостати ни у народном периоду.