Председник Привременог органа града Крагујевца, Никола Дашић посетио је данас породицу Ђорђевић из села Влакча која је одлучила да се из града врати на село и отпочне бављење пчеларством.

Лепо је чути и видети да неко одабере прелазак из града у село. На крају крајева, по мојој личној процени, одабрали су лепшу локацију за живот, а оно што је такође лепо јесте да су сада већ озбиљно ушли у посао са медом. Размишљају да свој посао прошире и кроз развијање неких од алтернативних метода лечења, апи коморе, односно инхалацију ваздухом који долази из кошнице, Ово је један добар пример како се из шумадијског села прате нови трендови не само у производњи меда већ и у алтернативним начинима лечења – казао је Дашић.

Породица Ђорђевић са троје деце се пре неколико година из града вратила у село Влакчу, у своју породичну кућу како би покренули породични посао, бављење пчеларством.

Наш мотив повратка на село био је нерешиво стамбено питање, а овде имамо своју кућу и услове да отпочнемо посао. Осим тога, неко ко је одрастао на селу не може лако да се навикне на буку, асфалт, на градска загађења па нам је и то била мотивација. Тренутно имамо око 80 пчелињих заједница. Имамо доста пчелињих производа, излажемо на разним манифестацијама, сајмовима где смо освојили доста награда и што је најважније волимо свој посао. Све што произведемо успемо да продамо на кућном прагу. За квалитетним производима увек постоји потражња на тржишту – каже Тања Ђорђевић и додаје да им је добра препорука најбоља реклама.

Током посете домаћинству Ђорђевић, Дашић је разговарао и са мештанима Влакче.