Члан Привременог органа града Крагујевца Предраг Стевовић, обишао је данас ФК „Јадран“ на чијем се стадиону одвијају радови на санацији клизишта.

ФК Јадран је због клизишта и обрушавања земље на спортски терен имао огроман инфраструктурни проблем. Како би се направио одговарајући потпорни зид у дужини од 50 метара, Град је уложио 645 хиљада динара са ПДВ, и драго ми је да су представници клуба задовољни квалитетом радова, рекао је Стевовић. Град Крагујевац покушава да изађе у сусрет и помогне у обнављање спортске инфраструктуре и стадиона свима који имају овакве или сличне проблеме.

ФК „Јадран“ је аматерски клуб који се финасира из сопстевних средстава али и уз подршку града Крагујевца, јер желимо да будемо партнери са свим спортским организацијама и удружењима која значе граду и раде са децом и омладином. Наставићемо да помажемо обнављању спортске инфраструктуре овом али и осталим клубовима са територије града Крагујевца, поручио је Стевовић.

Пре мање од два месеца обратили смо граду Крагујевцу и Предрагу Стевовићу са молбом да нам помогне у санирању клизишта, казао је Милован Чађеновић, председник ФК „Јадран“ изразивши задовљство што се радови већ увелико изводе и што клизишта више неће бити. Град је помогао да се уради и дренажни канал у дужини од 100 метара што нам је такође веома битно због надземних али и подземних вода. ФК „Јадран“ за нешто мање од две године обележиће 100 година постојања, и како каже Чађеновић, млађих селекција нема, али се надају, да ће због сарадње са школом фудбала „Вашариште“, за две до пет година имати млађе селекције које ће се такмичити за њихов клуб.