У присуству председника Привременог органа града Крагујевца, Николе Дашића, в.д. начелника ГУ за развој и инвестиције, Дејан Ружић и директор предузећа „ОБИ“, потписали су Уговор о изради техничке документације и извођења радова на изградњи објекта предшколске установе у Крагујевцу.

Реч је изградњи новог вртића, капацитета од 120 до 150 места а на делу парцеле некадашњег „Зеленила“, поред постојећег објекта ПУ „Нада Наумовић“ – „Црвенкапа“.

Путем отвореног поступка јавне набавке, посао је добила крагујевачка фирма „ОБИ“ и немам сумње да ће као друштвено одговорна компанија урадити објекат који ће бити на понос свих нас, рекао је Дејан Ружић. Изградња новог објекта предшколске установе веома је значајна за Град јер се, имајући у виду да и даље има деце која су на листи чекања, решава део проблема. Уговор који смо данас потписали са компанијом „ОБИ“, обухвата израду комплетне пројектно техничке документације, а она подразумева израду урбанистичког пројекта, пројекта за грађевинску дозволу и пројекта за извођење, као и извођење самих радова по принципу „кључ у руке“. Вредност уговора је 107.858.000 милиона динара, казао је Ружић.

Ово је једини јавни пројекат који реализујемо и желимо да због фирме Оби и града Крагујевца у коме живимо и радимо преко 35 година урадимо тако да буде на понос свих нас, рекао је Марко Обрадовић, директор „ОБИ“ предузећа. Објекат предшколске установе који ћемо радити састоји се из приземља и једног спрата, а у складу са захтевима биће уклопљен у амбијент околине, обданишта Црвенкапа и других објеката који се налазе у близини. Потрудићемо се да све буде готово у тендером предвиђеном року као и да уграђени материјали буду по највишим стандардима. У првих 100 дана у сарадњи са Градом радићемо на идејном решењу и добијању дозвола, на основу којих ћемо приступити и извођењу радова, а очекујем да ће то бити на пролеће, казао је Обрадовић.