ОШ „Драгиша Михаиловић“ која се налази у једној од највећих месних заједница, Станову, добила је данас ново дечије игралиште које је обишао Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца.

Ово је 26. по реду дечије игралиште од почетка нашег мандата. Осећам велики понос зато што је ово највећа месна заједница у Крагујевцу која је добила друго дечије игралиште. Вредност овог игралишта је око 1,7 милиона динара без ПДВ-а. По лицима ове деце видите да су пресрећна, да је дечије игралиште урађено у складу са њиховим потребама. Када радимо дечија игралишта, ми се, свакако,  прилагођавамо свом кориснику, односно деци, тако да је „Шумадија д.о.о“ урадила још једном одличан посао – казао је Стевовић и најавио да нас очекје још дечијих игралишта, у другим насељима,

Наставићемо да улажемо у спортску инфраструктуру, наставићемо да улажемо у децу, јер ово је посао који никада нема краја – поручио је Стевовић.

Далибор Тврдишић, директор ОШ „Драгиша Михаиловић“ захвалио се Граду Крагујевцу и Предрагу Стевовићу, члану Привременог органа града Крагујевца јер су препознали важност и значај да се једно овако, савремено дечије игралиште нађе управо у дворишту ове школе.

Школа се налази у центру једне од највећих месних заједница у Крагујевцу и овакво игралиште је од великог значаја за овај простор и за најмлађе у нашем насељу који на оваквом месту осим моторних, развијају и друштвене, социјалне и друге вештине које ће бити од кључног значаја за њихово одрастање и даљи развој – казао је Тврдишић.