Главна тема на данашњој седници пре свега је припремљеност субјеката који су задужени за одржавање града и целог округа у предстојећој зимској сезони, изјавила је Биљана Илић Стошић, командат Окружног штаба.

Анализом њихових извештаја установили смо да су сви субјекти спремни, да је ЈКП Шумадија спремна, Страбак као и Предузеће за путеве Крагујевац. На залихама имамо довољне количине ризле, соли и свих осталих агрегата. Анализирали смо и извештај о раду противградне одбране у предстојећој сезони пошто смо имали неколико тешких дана. Свим људима којима је начињена штета држава је већ надокнадила а ако није у најскоријем року ће надокнадити, поручила је Биљана Илић Стошић.

Руководилац радне јединице у Предузећу за путеве Крагујевац, Александар Ружић рекао је да су 30. октобра организовали смотру Зимске службе где су сви присутни упознати са усвојеним оперативним планом рада као и са капацитетом механизације која ће бити на пословима зимског одржавања. Зимска служба почиње 1. новембра и трајаће до 31. марта. ПЗП Крагујевац одржаваће државне путеве првог и другог реда у Шумадијском управном округу у дужини од 323 км. Сви путни правци су распоређени по приоритетима, првог, другог и трећег приоритета. За послове зимског одржавања биће ангажовано 16 камиона са пратећом опремом, пет утоварних средстава, пет доставних возила као и два грејдера и сва механизација биће распоређена на пет пунктова. На залихама располажемо тренутно са 1200 тона индустријске соли и око 8000 тона каменог агрегата, изјавио је Ружић.

На данашњој седници усвојени су и Извештај о достигнутом нивоу организованости, оспособљености и опремљености снага заштите и спасавања организованих на подручју Шумадијског управног округа и Извештај о стању заштите од неексплодираних убојних средстава на подручју Шумадијског управног округа.