На молбу директорке Школе за основно и средње образовање ''Вукашин Марковић'' за обнову кошаркашке опреме, члан Привременог органа Града Крагујевца Предраг Стевовић посетио је ову школу и уручио сет кошаркашких табли, обруча и лопте за потребе наставе.

Школа за основно и средње образовање ''Вукашин Марковић'' није била у програму за ову годину. Имајући у виду да би требало да буде један од наших приоритета, овога пута то исправљамо, а у наредном периоду Град ће обезбедити све што јој је потребно за наставу физичких активности у сали или на терену, казао је Стевовић. Молбу директорке нисмо могли да одбијемо иако смо са Првом крагујевчком гимназијом, донирање школске опреме завршили за ову годину.

Посебно нас је изненадила брзина одговора Града на нашу молбу за обнову кошаркашке опреме која је у нашој школи стара и дотрајала, казала је Тања Симић, директорка Школе за основно и средње образовање ''Вукашин Марковић'' која се захвалила у име запослених и ученика. Директорка је истакла колики је значај физичких активности за моторички развој ученика потребан за даље развијање њихових  когнитивних способности и зато кроз наставу у нашој школи радимо психомоторну реедукацију, додала је директорка Симић.