Председник Привременог органа града Крагујевца, Никола Дашић, обишао је радове на асфалтирању пута који спаја два села, Чумић и Јарушице. За радове на овом делу пута у дужини од 1700 метара које изводи Предузеће за путеве Крагујевац Град је инвестирао око 22 милиона динара.

Радови на путу који спаја Чумић и Јарушице у току су већ неколико дана и почело је постављање асфалтне подлоге из правца Јарушица. Ово није једино што се ради у Чумићу. Већина села је до сада покривено озбиљним инфраструктурним радовима и наставићемо истим темпом. На ред долази онај мањи део који није стигао да се заврши. Основна школа у Чумићу има више од две стотине деце и из тог разлога имамо моралну и сваку другу обавезу да улажемо у село, поручио је Дашић и захвалио се мештанима на стрпљењу.

Мештани Чумића, једног од највећих села у Шумадији, познатог по воћарству, цвећарству и ратарству, кажу да овде 15 година није улагано у путну инфраструктуру, а ове године село је добило 4200 метара асфалта. Ово је, додали су они, значајан допринос за развој и опстанак пољопривредне производње и будућност села.