Крагујевац је овог викенда био домаћин најталентованијим младим стонотенисерима из Централне Србије. У Спортској хали Богословије, оржан је Стонотениски камп који су данас посетили Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца и Александар Каракашевић, председник Стонотениског савеза Србије. Организатор кампа је  Стонотениски клуб Раднички у сарадњи са Стонотениским савезом Србије.

Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца истакао је да је велика част и понос то што Крагујевац данас има праву инфраструктуру захваљујући којој може да угости један овако значајан стонотениски камп за младе спортисте.

Част нам је што су изабрали наш град као домаћина и што су ова талентована деца из целог региона баш данас овде. Верујем да оваква такмичења доприносе популаризацији спорта и да ћемо имати још талентоване деце која ће изабрати овај спорт у будућности – казао је Стевовић.

Александар Каракашевић, чувени српски олимпијац и председник Стонотениског савеза Србије истакао је да су оваква такмичења веома важна јер без њих не можемо имати ни квалитет, ни квантитет. Као председник Стонотениског савеза Србије залаже се да се овом спорту врати барем део некадашњег сјаја и популарности и да сваке године има барем једног представника на Олимпијади. Између осталог, и овакви спортски кампови за младе, доприносе томе.