Људство и механизација ЈКП Шумадије спремни су да интервенишу приликом првих снежних падавина на територији града Крагујевца, потврђено је данас на смотри овог предузећа организованој у погону „Нискоградње“, којој је присуствовао Никола Дашић, председник Привременог органа.

На данашњој смотри Зимске службе је девет екипа од којих је пет за град, четири за сеоско подручје и три резервне за случај већих падавина, што нам потврђује да је ЈКП Шумадија спремна да реагује, казао је Никола Дашић. Посао који обављају није нимало лак, рекао је он подсетивши на то да запослене у ЈКП Шумадија од 1. јануара очекује увећање зарада од 15 одсто, али да се са друге стране од њих очекује да испоштују грађане и током зимске сезоне озбиљно приступе одржавању путева и саобраћајница и баве се осталим повереним комуналним пословима.

Спремни смо да са првим падавинама и снежним наносима интервенишемо на подручју града Крагујевца и у складу са програмом предузећа и програмом Зимске службе одржавамо око 1000 километара путне мреже коју чине градске улице, локални и некатегорисани путеви, али и мостови, надвожњаци, прешачке стазе, тротоари, тргови и платои, казао је Марко Вујновић, директор ЈКП Шумадија. Обављене су неопходне припреме, комплетан ремонт и провера механизације, како би приликом првих снежних падавина суграђани могли нормално да користе јавни градски превоз и приступе свим градским институцијама али и како би обезбедили транспорт робе. Има довољно соли и четири нова рото-посипача који ће помоћи да са мање радне снаге имамо већи учинак. Радимо 24 сата, седам дана у недељи, током верских и државних празника и чинимо све да грађани буду сигурни у то да су безбедни приликом снежних падавима, поручио је Вујновић.

Смотри Зимске службе у ЈКП Шумадија присуствовали су и члан Привременог органа града Крагујевца Мирослав Петрашиновић и саветник Александар Лазовић.