У МЗ Поскурице у току су радови на асфалтирању две улице, Три липе и Грбине. Радове у овој месној заједници данас је обишао Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца-.Дашић је истакао да је реч о инвестицији која је вредна око 7 милиона динара а која ће овом селу донети око 500 метара асфалтираног пута. Председник Савета МЗ Поскурице, Радован Гајић истакао је да сваки метар асфалта у једној сеоској месној заједници значи много. Ова месна заједница добила је и уличну расвету и артески бунар за 30 домаћинстава.

Марко Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње у ЈКП Шумадији истакао је да екипе ЈКП Шумадије раде пуном паром на терену и користе повољне временске услове за извођење планираних радова. У Поскурицама ће бити асфалтиране две улице, укупне дужине 500 метара и биће уграђено око 320 тона асфалтне масе.

Улице се биле у веома лошем стању, једва проходне, у тампону, више у блати, нарочуто Грбина, па је било потребно да се комплетно ископа, да се наспе нови камени материјал и да се уради један пропуст преко пута како се вода, након падавина, не би задржавала.