Радови у ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“ у насељу Белошевац, у оквиру Националног програма енергетске санације објекта, успешно су завршени и нови систем грејања је пуштен у рад. Тим поводом школу су посетили Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца и Александар Лазовић, саветник Привременог органа града Крагујевца.

У ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“ замењени су стари и уграђени најновији котлови на гас. У склопу Пројекта унапређења енергетске ефикасности обезбеђена је инвестиција од око 50 милиона динара где је Министарство рударства и енергетике помогло са 29 милиона динара и Град са 21 милион динара, изјавио је Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца. У систем грејања уграђени су најновији делови, што значи да идемо у корак са временом. Друга ствар која је такође битна јесте да је школа дуги низ година била поприлично запуштена и оно што смо у претходном периоду радили јесте да је замењена комплетна спољна столарија, урађена је изолација објекта, лед расвета по целом објекту и на неки начин школа је добрим делом реновирана, рекао је Никола Дашић.

Реконструкцијом школе добили смо један модеран и економски функционалан објекат. У склопу енергетске ефикасности урађена је спољна столарија, у цео објекат је уграђена лед расвета и најважније, што смо најдуже чекали, добили смо нову гасну котларницу, рекао је Дејан Срећковић, директор ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“. Овогодишњу грејну сезону започели смо новим котловима на гас који раде пуним капацитетом.