У селу Чумић у току су радови на асфалтирању Жичке улице дужине 602 и ширине 3,5 метра. Радове чија је укупна вредност око 8,2 милиона динара изводи Предузеће за путеве на основу уговора потписаног са Градском управом за развој и инвестиције.

Након путног правца Чумић – Горње Јарушице, сада радимо локалну улицу коју већина мештана користи на дневној бази и тиме решавамо већи део села Чумић. Ова улица је јако битна јер деца туда иду у школу и зато нам је била приоритет за рад по захтеву Месне заједнице Чумић, казао је Дејан Ружић, в.д. начелника ГУ за развој и инвестиције. До краја године планирају се и радови на санацији деонице од око 150 метара коју је ПЗП оштетио приликом експлоатације камена, а која је такође на битном путном правцу у Чумићу. Радови на поменутој деоници ће почети у наредних пар дана, одмах по завршетку Жичке улице, најавио је Ружић.

Улица Жичка има око 150 домаћинстава која се претежно баве воћарством. Становници ове улице кажу да је до сада проходност кроз њу била доста отежана и овим асфалтирањем, поред тога што ће куће бити повезане са центром села, транспорт воћа ће бити знатно олакшан.