Keller Williams једна од најпопуларнијих и највећих агенција за промет некретнина у свету, ускоро ће отворити маркет центар у Крагујевцу, трећи по реду у Србији, после Београда и Ниша. Тим поводом, представници ове компаније данас су у згради Града одржали презентацију и отворену радионица поводом почетка рада ове компаније у нашем граду. Радионици су присуствовали Данка Андоновски, чланица Комисије за привреду, развој, инвестиције, урбанизам и планирање Привременог органа града Крагујевца и Предраг Лучић, председник Регионалне привредне коморе Шумадије и Поморавља.

Оно што је највећи бенефит од доласка компаније Keller Williams у Крагујевац је чињеница да је то кућа за продају некретнина, број један у свету. Ми треба да учимо од најбољих. Већ смо показали да имамо ту праксу, да користимо примере добре праксе од других, и у том смислу настављамо. Крагујевац је једно велико тржиште, ми смо лидери по броју издатих грађевинских дозвола у Србији, тако да овде градња цвета. Због тога је јако важно да се читав тај посао око промета некретнина уреди по неком добром моделу, а то доноси корист и за приватне агенције због тога што ће се коришћењем технологија, односно алата Keller Williams-а она повећати - казала је Андоновски.

Иначе, компанија Keller Williams успешно послује на тржишту некретнина већ 40 година. У овом тренутку има мрежу од 190.000 агената за некретнине у 60 земаља света. Компанија поседује сопствену корисничку платформу и сопствени cloud на коме граде глобалну мрежу некретнина.

Прву нашу канцеларију односно маркет центар у оквиру регионалног Keller Williams-а отворили смо у Београду, потом у Нишу, и посебно ми је драго да ће трећи маркет центар бити у Крагујевцу под именом „KW – Шумадија“. Упућујем посебну захвалност Граду Крагујевцу и Регионалној привредној комори Шумадије и Поморавља што је препознала потребу за иновативношћу и нашу технолошку орјентисаност ка поправљању тржишта некретнина у Србији, а Град Крагујевац као један центар инвестиција у протеклом, а верујем и будућем периоду је право место где треба да постоји наша канцеларија – казала је Душанка Ковачевић Цветковић, регионални тренинг менаџер компаније Keller Williams.

Предраг Лучић, председник Регионалне привредне коморе Шумадије и Поморавља истакао је да је Крагујевац тренутно једна од најатрактивнијих инвестиционих дестинација не само у Србији, већ и у овом делу Европе.

Стално добијамо потврде у том смислу, а то су доласци инвеститора и заинтересованост великих референтних компанија. Долазак ове компаније у град Крагујевац је не само једна додатна потврда да град Крагујевац има високу атрактивност у привлачењу инвестиција, него да је град инвестиција и да се овде инвестира не само са аспекта страних директних инвестиција, него и домаћих инвестиција. Данас кад долазите у Крагујевац, то је град кранова и то је једна добра порука – казао је Лучић.