У оквиру пратећег програма 14. Сајма туризма и сеоског туризма на Шумадија сајму одржана је традиционална Шумадијска чајанка. По много чему посебна, чајанка је окупила домаћине шумадијских села који су се надметали у припремању најбоље вруће ракије. Шумадијској чајанки присуствовао је председник Привременог органа Града Крагујевца Никола Дашић са сарадницма.

Не само чајанка, већ читав Сајам туризма и сеоског туризма, 14. по реду у организацији ГТО Крагујевац и Шумадија сајма под покровитељством града, на прави начин презентују нашу традицију, село, песму, обичаје, производе. Чајанком желимо и младима да покажемо богату традицију српског села, да виде и науче о својим коренима и пренесу будућим генерацијама, казао је председник Привременог органа Града Крагујевца, Никола Дашић.

За  најбољи ''шумадијски чај'' такмичило се више од двадесет екипа, произвођача шљиве. И ове године подршку пољопривредницима је дало Одељење за пољопривреду, рурални развој и робне резерве Градске управе.

Кишни и хладни новембарски дани идеална су прилика да свим гостима, излагачима и посетиоцима прикажемо како се то ми, Шумадинци, грејемо у ово доба године и истовремено прикажемо шумадијско гастрономско наслеђе, казао је Бојан Павловић, директор ГТО Крагујевац.