У МЗ Бресница, екипе ЈКП Шумадија изводе завршне радове на асфалтирању улица Љубице Филиповић и Горанске у укупној дужини 350 метара чија је вредност близу 5,5 милиона динара. Завршетак асфалтирања обишли су председник и члан Привременог органа Града Крагујевца Никола Дашић и Мирослав Петрашиновић.

Град Крагујевац подједнако поклања пажњу на унапређењу путне инфраструктуре у свим месним заједницма и стигли смо много тога да урадимо, казао је председник Привременог органа Никола Дашић и додао да то не значи и довољно али је свакако много више него што се радило у претходним деценијама, истакао је он. У МЗ Бресница смо већ асфалтирали важне саобраћајнице а данас су на реду улице Љубице Филиповић и Горанска у којима ће укупно бити асфалтирано око 350 метара. Највећи успех је задовољство ових људи, становника улица које асфалтирамо јер то, поред осталог  и јесте посао Градске управе, да свим својим капацитетима обезбеди нормалан амбијент и услове за живот грађана, поручио је Дашић.

У оквиру припремних радова у претходном периоду извршено је докопавање критичних места, насут је нов камени материјал, шахте су подигнуте на коту нивелете и данас ће у ове две улице бити уграђено 240 тона асфалтне масе. Тиме завршавамо посао који смо започели пре отприлике недељу дана, казао је Марко Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње ЈКП Шумадија. Јуче смо чистили снег како на сеоском подручју тако и градске саобраћајнице, а данас асфалтирамо, подсетио је он. Механизација и екипе ЈКП Шумадија раде и у улицама Дечанској и Црвеног барјака у центру града. Уколико временски услови буду повољни, до средине недеље биће завршена Улица Карауле у МЗ Ждраљица.