У поноћ је истекао рок за предају изборних листа за учешће на изборима расписаним за 17. децембар, а Градска изборна комисија у Крагујевцу прогласила је 12 изборних листа за локалне изборе.

По речима Душана Петковића, члана ГИК града Крагујевца, Градска изборна комисија даљи рад наставља у складу са законом о спровођењу избора на територији града Крагујевца, а крајњи рок за утврђивање збирне листе за локалне изборе је 1. децембар ове године.

За листе националних мањина је било неопходно сакупити потписе 500 грађана, док је за остале листе странака и коалиција било потребно 1000 потписа, објаснио је Петковић и нагласио да су све листе које су предале кандидатуру проглашене.

Петковић је подсетио грађане Крагујевца да до 1. децембра 2023. године у поноћ могу да изврше увид у бирачки списак и поднесу захтев за промену података у бирачком списку у канцеларији 304 Градске управе. Након овог рока за проверу уписа и подношење захтева могу се обратити Министарству државне управе и локалне самоуправе.

На територији града Крагујевца избори ће бити спроведени на 168 бирачких места.